| genoo a întrebat:

Cine poate sa imi dea idee de discurs? Trebuie sa tin un discurs in fata unui colectiv, in care sa vorbesc despre o profesoara care iese la pensie.

2 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Spune-i sentimentul real,dar nu uita să-i şi mulţumeşti atît în numele tău,cît şi în numele colectivului clasei. Speach-ul nu se face cu hîrtie în mînă,ci din inimă! Cititul de pe hîrtie, dă dovadă de lipsă de respect şi de consideraţie. Dascălul îţi este al doilea părinte! Cînd le mulţumeşti părinţilor pentru tot, le citeşti de pe hîrtie? Succes!

| genoo explică (pentru trăncănici):

Multumesc, dar ai fi vrut ceva mai complex:-ss

Întrebări recente