| Andersen2k18 a întrebat:

Contestatiile se corecteaza in alt judet sau in judetul din care au fost corectate?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

În acelaşi judeţ.

| Andersen2k18 explică (pentru LPCTSTR):

Cu o alta comisie din cate am inteles.

| asperger3 a răspuns:

La mine in judet(Olt) lucrarile de bacalaureat au fost corectate in judetul Dolj iar contestatiile vor fi corectate in Bucuresti.
Cel putin asa au spus pe un post local de televiziune

| Andersen2k18 explică (pentru asperger3):

E totul posibil, la mine au fost corectate la Bacau si a fost jale.

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Depinde, de la un județ la altul.

| Extraterestru2 a răspuns:

Buna! Se vor corecta in alt judet.
Sa iti dau si un exemplu concret, la Evaluarea Nationala de anul acesta, lucrarile din judetul Sibiu s-au corectat prima oara in judetul Brasov, dar contestatiile au ajuns in Caras-Severin.