| DirviziuQ a întrebat:

Voi cum credeti ca se poate rezolva problema imigrantilor?
Ce credeti ca se va alege de Europa in ritmul acesta?
Avand in vedere ca vin din zone de razboi si sarace (unele), deci din nimic cu "nimic", de unde au imigrantii atatia bani sa plateasca transportul ilegal (unii chiar 6000 euro sau mai mult)?
Legat de ultima intrebare, cineva mi-a spus ca el crede ca sunt platiti de americani ca sa destrabilizeze Europa economic. Voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

Faza cu americanii cred ca e doar un mit conspirational. Iar de rezolvat. nu prea este vreo cale decat sa se restabilizeze tarile din care vin.

| DirviziuQ explică (pentru Resurrection):

DA, dar problema este ca unele tari din care provin, nici pe timp de pace nu erau prea prielnice, si atunci imigrau, dar acum ca au motiv, nu cred ca se vor mai intoarce chiar daca se va instala pacea...