| Dermou a întrebat:

Credeti ca va fi simplu maine la mate la E.n? O zi buna si spor la invatat

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Salut.
Si eu dau maine evaluarea nationala la mate ca si tine, ma intreb si eu acelasi lucru.
Pai subiectul 1 e cel mai usor, majoritatea cred ca ar stii sa-l rezolve al doilea e mai greu dar si acolo cred ca ai putea sa rezolvi ceva dar al treilea e cel mai dificil are 2 probleme din geometrie pe ale numai elevii olimpici la mate le-ar rezolva pe toate corect, aia care sunt buni la mate asa zic ca e usor sa iei un 7 si acolo, eu daca iau 5 la mate sunt multumit, nu prea ma pricep la mate e grea rau.
Bafta maine la matematica si sa intrii la liceul dorit.
Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu va fi simplu.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mersi mult pentru funda, bafta inca odata.

| facpipi a răspuns:

La faza cu elevii olimpici e prost spus, poti sa faci lucararea de 10, trebuie doar sa fi atent, sunt probleme pe care le-ai rezolvat de atatea ori la clasa, la meditatii, iti trebuie doar atentie. Nu vreau sa ma laud, cand am dat Ev.Nat. acum 2 ani(2014) am luat 9.75 la mate ca am scris o chestie gresit desi stiam cum e corect, nu mai zic altceva, nu vreau sa considere cineva ca ma laud. Succes la examen

Răspuns utilizator avertizat