| BlackDarkAngel a întrebat:

Cum as putea sa inteleg mai usor matematica? Pentru ca de fiecare data cand nu stiu sa fac o tema la matematica,un exercitiu la tabla sau daca primesc o nota proasta,ma consum! Exista o cale de a o intelege mai repede, mai usor si sa nu o mai privesc ca fiind o materie foarte grea?

Răspuns Câştigător
| AlexandruChiser a răspuns:

Matematica nu se invata happy Matematica se lucreaza. Cea mai buna metoda e sa lucrezi zeci / sute / mii de exercitii, ca sa iti intri in mana, si dupa cand ai un exercitiu mai greu: "Aaa stai ma, ca parca stiu sa-l fac, ca am mai facut ceva de genu astuia"winking

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat