| DenimM a întrebat:

La bac la matematica, de obicei se da ce e mai usor din fiecare exercitiu, adica doar ce e de baza, sau intra direct in materie, in exercitiu? Ma refer la bac, nu la variante ca de prin culegeri
Multumesc

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Uite, poti vedea aici subiectele date in sesiunea adoua din 2016, exact cum au fost: https://www.realitatea.net/......73939.html

| anamariarot a răspuns:

Mie mi s-a părut că se dă ce e mai ușor. De obicei la subiectul al treilea e puțin mai dificil, pentru că e analiză și pentru că trebuie să diferențieze un elev bun de unul foarte bun. Oricum, nu e greu...

| papuciirupti a răspuns:

Depinde de profil boss, de obicei se dau bazele si mai sunt si cateva cu 'scheme' daca stii baza si ai si putina logica iei nota frumoasa.
totusi unde vrei sa dai mai departe?

| DenimM explică (pentru papuciirupti):

Maistri Militari

| papuciirupti a răspuns (pentru DenimM):

In Bucuresti? spune-mi mai multe te rog, eu as fi vrut la ofiteri dar m-am dat batut si cred ca ma bag la inginerie, posibil pe constructii

| DenimM explică (pentru papuciirupti):

Am revenit, cam tarziu, scuze
Dau la Maistri Militari in Boboc(Buzau), deoarece sunt din Buzau, saptamana trecuta am sustinut probele, sportive si psihologice pe care le-am trecut
Dar cu aceste probe ma pot duce si la subofiteri daca ma razgandesc
Mai intreaba-ma daca mai vrei sa stii ceva