| klhkhjjhkhklhkjhkjh a întrebat:

Cum as putea sa ma pregătesc pentru olimpiada de limba franceza? sunt clasa a XI-a și subiectele sunt mai grele decât anii trecuți.

Răspuns Câştigător
| Fllorentina a răspuns:

Trebuie a fi sigura ca ceea ce faci o faci cu drag, deoarece numa atunci cand faci ceva cu suflet inveti mult mai usor. Concentreazate mult, si incearca sa inveti logic. Incearca sa iti cumperi ceva carti + CD cu exercitii, sau cerei parerea profesoarei tale de franceza happy

Bafta:*

2 răspunsuri:
| VL4DST3R a răspuns:

Invatand? O.o

| klhkhjjhkhklhkjhkjh explică (pentru VL4DST3R):

Aici nu se refera numai la a invata non-stop cuvinte, trebuie sa le stii si sa le folosesti, si eu la asta ma incurc mai mult. De-asta intrebam!