| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a întrebat:

Cum descriu o persoana in limba franceza? Niste exemple daca ati putea sa imi dati. Sau niste idei.

Răspuns Câştigător
| SwEeTgYrL a răspuns:

Elle s'appelle (numele). Elle est roumaine. Elle habit au( localitatea), rue(strada) numéro 45. Elle a (varsta pe franceza) ans et est élève en (clasa tot pe franceza). Elle aime la musique,, les voyages, le dessin, les maths etc. Il est né le (ziua si luna in care s-a nascut: 26 novembre). Il est brun/blond/chatain, les yeux noirs/verts/marons/bleu, la taille petite/moyenne/grande et la visage ovale/rond. Il aime tant faire la grasse matinée/se lever à l'aube. Elle est ordonnée/n'est pas très ordonnée.

7 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Scrie numele, localitatea din care este, data nasterii, preferinte, culoarea ochilor, greutate, inaltime, culoarea parului, obiceiuri.pa pa

| Vannilla a răspuns:

Nom( numele ), prenom(prenumele), age( varsta), lieu de naissance ( locul nasterii), occupation ( ocupatie ), langues parless (limba care o vorbeste) etc