| Criss_Cristina_2002_1eGm a întrebat:

Cum pot sa intru la un liceu daca am media mai mica decat media ultimului admis de anul trecut?
Va rog spuneti-mi❤

Răspuns Câştigător
| Prisonbreak7 a răspuns:

Ai două variante. Ori alegi liceele cele mai bune din orașul tău cu profilul pe care ți-l dorești, adică alegi liceul x -profilul mate-info, liceul y - profilul mate-info, apoi iei aceleași licee pe alt profil, filologie sau filologie bilingv. A doua variantă ar fi, după cum observ ai zis că vrei un anumit liceu. Dacă îți place si vrei liceul respectiv si doar acela consideri că e bun îți propun să pui toate codurile de la toate profilele pe care ți le dorești tu, gen liceul x- mate-info, apoi liceul x -filologie și tot așa. Dacă nota ta va fi mai mică decât a ultimului, vei intra în următoarea opțiune. Nu contează cât a fost anul trecut, oricând poate să scadă sau să crească media. De la an la an, totul se schimbă.

1 răspuns: