| amaliutza123 a întrebat:

Cum pot sa invat mai bine la biologie lectiile?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Scrie ce e mai important pe o foaie și învață în mod de hip-hop.

| Eastwood a răspuns:

Citesti cu voce tare un paragraf de vreo 2 ori, treci la celalalt, dupa reiei de la capat si tot asa!winking

| SebylVane1890 a răspuns:

Incercand sa le intelegi.Nu ai cum sa retii ceva ce nu intelegi.Biologia e viata, deci pentru mine e destul de usor, asa ar trebui sa fie si pentru tinebig grin

| Alle02 a răspuns:

Iti poti face lectia ai scurta sau chiar o schema a ei. Inainte sa inveti asigura-te ca ai totul inchis (tv-ul, pc-ul) si sa fii inconjurat de liniste.
Sau invata la altceva inainte, deoarece prinzi ''gustul'' si retii mai repede dupa.
Bafta!

| JustMeAlexandra a răspuns:

Ca sa inveti mai bine,trebuie sa iti faci lectia sub forma unei scheme,astfel o sa retii mai bine. Daca nu, incearca sa intelegi lectia, citind-o in liniste, de mai multe ori.
Funda te rog, daca te-am ajutat.

| Eastwood a răspuns (pentru JustMeAlexandra):

Tu ai lasat acest raspuns in schimbul fundei?
Las-o sa decida ea, nu te milogii!

| JustMeAlexandra a răspuns (pentru Eastwood):

Am zis sa-mi dea funda DACA am ajutat-o, nu am obligat-o.