| buhu a întrebat:

Cum sa devin tocilar?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te duci la Muzeul satului sau la Muzeul taranului roman vizitezi exponatele, eventual le fotografiezi, si astfel poti sa iti insusesti ""patentul""tocilei, dupa care urmeaza sa confectionezi unul identic si apoi cu un pic de practica devii tocilar de meserie.

| buhu explică (pentru corbulalbrosu):

Bravo! insfarsit cineva care intelege termenul de tocilar! happy bravo!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti multumesc pentru funda si iti doresc sa ""tocesti"" in continuare sa te informezi cat mai temeinic sa inveti cat mai mult si in cat mai multe domenii deoarece doar un om educat intelege importanta cunoasterii si cercetarii. Sa cresti mare si inteligent.

| buhu explică:

Apropo! nu vreau raspunsuri de genul -citeste! eu chiar citesc mult! dar mi se zice geniu! ei bine mie imi place titlul de tocilar!