| Ramona1992 a întrebat:

Cum se aseaza in pagina o scrisoare in engleza si ce trebuie sa scriem in antet adica adresa numale... dar in ce parte? Va rog raspundeti.

Răspuns Câştigător
| doina99 a răspuns:

In dreapta sus:street, adress, city, state, zip code; peste un rind, tot in dreapta sus:mounth/day/year(america) sau day/mount/year(marea britanie); peste un rind, la mijloc-adresarea, de ex. Hi!; apoi tot textul; 2 rinduri libere; in dreapta- Yours sincerely...(numele tau); 2 rinduri libere; semnatura; P.S.-daca e nevoie.

2 răspunsuri:
| Planta55 a răspuns:

In dreapta sus:street, adress, city, state, zip code; peste un rand, tot in dreapta
sus:mounth/day/year(america) sau day/mount/year(marea britanie); peste un rand, la mijloc-adresarea, de ex. Hi!; apoi tot textul; 2 rinduri libere; in dreapta- Yours sincerely...(numele tau); 2 rinduri libere; semnatura; P.S.-daca e nevoie.

| Marcela9Xd a răspuns:

In stanga sus : Name :
In dreapta sus : Date :
UIte niste formule care sa te ajute : Draga=Dear
Cu drag = with drag
Daca nu stii sau iti mai trebuie ceva pentru scrisoare foloseste : http://dictionar-englez-roman.ro/

Funda te rog :*?