| spread a întrebat:

Cum se calculeaza media la obiectele cu teza?

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Aduni notele imparti la cate note sunt apoi ori 3 plus teza impartit la 4.si iti da media

14 răspunsuri:
| Shopiaalin a răspuns:

Aduni toate notele din oral si le imparti la cate sunt apoi nota obtinuta o inmultesti cu 3 apoi aduni nota de la teza si imparti la 4 iar aceea este nota finala adica a medieihappy
funda:-s?

| AlAndalus a răspuns:

Faci media notelor (le aduni si imparti la cate sunt) apoi inmultesti cu 3 si imparti rezultatul obtinut la 4. Succes!

| LemonCandy a răspuns:

1.Faci media notelor.
2.Inmultesti numarul dat cu 3.
3.Aduni teza.
4.Imparti la 4.

| SameMistake a răspuns:

(notele din oral adunate) impartit la cate sunt, ori 3, plus teza, impartit la 4

| Andreea6031 a răspuns:

(3*media aritmetica a notelor din oral + teza)/4

| Prajitură a răspuns:

Notele care le ai, le aduni imparti la cate sunt, inmultesti cu 3 aduni teza si imparti la 4.

| lulu_8735 a răspuns:

Faci media la obiectul respectiv o inmultesti cu 3 aduni nota de la teza si ce obtii imparti la 4big grinbig grinbig grin

| brokenangel2011 a răspuns:

Aduni notele le imparti la cate sunt rezultatul il inmultesti cu 3 aduni cu teza imparti la 4.
sper ca te am ajutatkiss

| ViRuSzZ a răspuns:

Aduni toate notele (fara teza), imparti la cate sunt, aduni teza, inmultesti cu 3 si imparti la 4. Funda?!big grin

| alyna_6668 a răspuns:

Buna! Se inmulteste 3 ori media(faci media aritmetica a notelor)plus teza apoi imparti la 4

| WopWop_9950 a răspuns:

Media aritmetica a notelor ori 3 + teza impartit la 4

| okapy a răspuns:

Pai faci asa: aduni toate notele, imparti la cate ai, ori 3, plus teza, impartit la 4. de ex: ai notele: 10, 8, 6, 5 iar teza 7. Ai [(10+8+6+5):4 * 3 + 7]:4 =7, 18 happy

| C20H14O4 a răspuns:

Media la oral inmultita cu trei + teza totul impartit la 4 (3*mo+tez)/4

| DeEa_6189 a răspuns:

Se aduna toate notele se imparte la numarul or apoi se adauga teza si se imparte la 2: fundita?:d