| Mya85 a întrebat:

Cum se face repartizarea pe clase la Liceul Spiru Haret Focsani? (filologie)

Răspuns Câştigător
| AsteptareaMoarteNuAre a răspuns:

Liceul tău are 2 coduri: 145- Filologie cu 112 locuri şi codul 147- Ştiinţe Sociale cu 28 de locuri. Profilul de filologie fiind primul şi având 4 clase va începe cu clasa a IX-a A până la clasa a IX-a D. În clasa a IX-a A vor intra primii 28 de elevi în funcţie de medie. Următorii 28 de elevii vor intra la B şi aşa mai departe. Profilul de ştiinţe sociale va fi clasa a IX-a E.

Aşa ştiu că se face repartizarea pe clase. Să mă corecteze cineva dacă am greşit.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, atunci când sunt mai multe clase la acelaşi profil & specializare, repartiţia pe clase se face în ordine descrescătoare a mediei de admitere.

Toate cele bune!