| anonim_4396 a întrebat:

Cum se intra la facultatea de psihologie in Ro?
Dar in Canada?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sunt multe facultati de psihologie in Romania, fiecare are metoda ei de admitere, astfel de informatii le gasesti pe site-urile facultatii. Iar in Canada e acelasi lucru.
Diferenta e ca in Romania poti face facultatea gratis iar in Canada, nu poti face nicio facultate gratis.

| johnnny123 a răspuns:

Pentru un om atât de obsedat de a studia psihologia în Canada nu pari dispus să faci prea multe eforturi pentru a te documenta pe cont propriu, așa cum ar fi normal.

Chiar crezi că vei reuși să fii admis, să urmezi și să absolvi o facultate atât de dificilă într-o țară străină, când tu nu ești în stare nici măcar să descoperi de unul singur cum se intră acolo?

Cei care se gândesc la modul serios să urmeze o facultate în străinătate petrec luni întregi sau chiar ani documentându-se, evident în paralel cu studiul intens al materiilor.

Tu crezi că vei ajunge acolo punând întrebări pe un forum generalist.

| francut a răspuns:

Tu nu te poti hotari: ba politist, ba psiholog; ba in Romania, ba in Canada. Cati ani ai? Ca pana te hotarasti, altii termina toate scolile.

| cezar003 a răspuns:

Franceza si i-ti vinzi sufletul si tara

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Uitativa cine vinde tara, nu regele

| cezar003 a răspuns (pentru cezar003):

Dati la om ceva de munca, vrea sa munceasca si sa primeasca ceva

| sabin89 a răspuns (pentru cezar003):

* îţi vinzi

Răspuns utilizator avertizat