Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum se poate obtine o bursa de studii?

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Trebuie sa te aflii printre cei mai eminenti studenti, si media ta sa fie peste o anumita nota impusa de facultatea/liceul respectiv.

| Adimistrator a răspuns:

Inveti si vei obtine ceea ce iti doresti!

| Costinn77 a răspuns:

Bursa de stidii este diferita de bursa de merit, cea care se obtine cu rezultate bune pe perioada unui an de stidii.
Bursa de studii, din cate stiu eu se obtine pe baza unui dosar in care trebuie sa ai o foaie matricola cu rezultatele tale, dovada participarii la olimpiada sau diferite concursuri, cel mai bine te interesezi la unitatea unde vrei sa aplici pentru o bursa de studii, sper sa am fost de ajutor.