| anonim_4396 a întrebat:

E real sa obtin o bursa de studii in Elvetia, Lugano? O bursa de master, ma refer. Progamul costa in jur de 16.000 CHF. e o suma enorma, si totusi e posibil? A reusit cine sa obtine burse de studii peste hotare? Unde?

6 răspunsuri:
| dof21 a răspuns:

Salut,
Eu am obtinut o bursa la EPFL, Lausanne, Elvetia.
Trimitemi un mesaj daca vrei sa aflii mai multe despre viata in Elvetia.
Seara buna

| dof21 a răspuns:

Buna,
Ce te face sa crezi ca nu simpatizez limba romana? Sunt tare curios ce te-a facut sa spui acest lucru.
Am terminat un master bilingv, francez-englez, ca tot m-ai intrebat.

| dof21 a răspuns:

Multumesc "anonim" ca mi-ai atras atentia. Le recunosc, nu este nici o problema, dar ce imi place cel mai mult la tine este ca nu ai raspuns la intrebare. Dar vezi ca 50% din intrebarile de pe TPU au greseli de ortografie, mai mici sau mai mari. Cred ca ar fi bine sa te angajezi full time sa le scrii tuturor cate un mesaj ironic.
O seara placuta
P. S. "Si-n" nu exista in limba romana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si-n ce limba studiezi tu in Elvetia dof21-ule? Ca vad ca romana nu prea o simpatizezi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dof, nu eu ti-am scris. Altcineva de pe anomim. Mersi pentru info, oricum. O sa-ti scriu pe privat. Mersi! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"trimite-mi " si "aflii ". cam astea!