| мιcυтѕαααα a întrebat:

Cum se zice la cuvantul lucruri in engleza? Am cautat in dictionar pe net dar scria si "things" si "stuff". Deci cum se zice?

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Ambele variante sunt corecte.Acestea sunt sinonime.

7 răspunsuri:
| Agnes00 a răspuns:

Daca e pentru scoala atunci "things". "Stuff" inseamna acelasi lucru, dar e un limbaj mai familiar.

| DiamondEyes a răspuns:

Things este formal, iar stuff informal[stuff se foloseste de obicei in scrisori adresate prietenilor etc pe cand things in scrisorile formale adresate unor persoane mai in varsta etc ]

| мιcυтѕαααα explică:

Multumesc!

| irina_5692 a răspuns:

Din cate stiu eu amandoua se pot folosi!

| gabrielaandreea99 a răspuns:

Things e folosit mai mult, decicred ca e mai corect

| anny3anyy a răspuns:

Things la lucruri gen: this thing is too bad=acest lucru este prea rau, si stuff la chestii/lucruri gen: i need to move my things/stuff=am nevoie pentru a muta lucrurile/chestiile mele. depinde despre ce este vorba, se pot folosi amandoua

| Lavinia_6538 a răspuns:

Things mai simplu si uzual