| Alexandra_2448 a întrebat:

Cum va educati voi cupilul? Eu eram de parere ca nu trebuie sa recurgi niciodata la violenda dar fimea profita de faptul ca eu nu o bateam niciodata pana sa umplut paharul.Am prinso cu tigara in gura si nu i-am facut absolut nimic si mi-a promis ca nu o sa mai fumeze si peste 2 zile iar am prinso cu tigara in gura si am luato si im dat o bataie la fundul gol cu cureaua de piele de a plans 2 ore si avea fundul vanat daca ma intelegeti dar macar stiu ca de acum o sa ma asculte acum regret ca am pus mana pe curea cand ea avea varsta de 17 ani trebuia s-o fac mai devreme dar am profitat de faptul ca ea nu a incercat sa se apere ci statea si plangea. Voi ce ati vi facut?

Răspuns Câştigător
| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

Ei, personal, nu as fi recurs la violenta, dar,... Nu as vrea sa crezi ca te condamn, pentru. ca nu e asa, dar vreau sa-ti spun parerea mea. Eu, pentru. ca sunt inca copil, voi incerca sa privesc lucrurile din perspectiva ei. Acum nu va mai face ceva rau ( adica sa fumeze) pentru. ca-i este frica de tine, si nu este bine. Ar fii bine sa aveti o discutie fata in fata si foarte sincera, in care sa aflii de la ea ce gandeste cu adevarat. Stiu, si e normal sa regreti, dar nu mai ai ce face, decat sa-ti ceri scuze, dar si ea pentru. ca a gresit foarte mult. Spuneai ca ea nu s-a opus. Era s normal deoarece nu se putea opune de teama de a nu o batea si mai tare. Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bine ai facut, daca nu exista un pic de cruzime copilul isi face de cap, si eu cand eram mic luam bataie de la maicamea ca aduceam note proaste de la scoala...

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eşti foarte ciudat/ă. Eu nu cred nimic din ce ai scris acolo. Un părinte nu se exprimă aşa. Ori ai vreo 10-15 ani şi te plictiseşti groaznic, ori ai 4 clase.

pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Si eu am doua fete si sunt de parere ca nu ai procedat corect. Sunt multe feluri de a constrange un adolescent sa faca sau sa nu faca ceva.

| enamel a răspuns:

Chiar daca sunt si eu o adolescenta, nu cred ca poti rezolva ceva cu bataiathinking doar pe moment. Cel mai bine ar fi fost sa ii explici riscurile, exagerandu'le putin, pentru a se speria.De exempu" in cativa ani iti vor cadea dintii etc". Cred ca bataia asta nu ajuta la nimic...thinking

| Akid a răspuns:

As fi avertizato ca daca mai continua ii iau anumite lucrui sau nu ii mai dau bani
si neavand bani era logic ca nu are de tigari
bine ca ar putea sa ia tigari si de la prieteni dar asta e alta treaba...
si i-as confisca lucrurile cele mai importante pentru ea de ex telefonul sau calculatorul
si in timpul liber nu as lasa`o afara
si sigur nu ar mai fuma daca ar sta acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)Tu fumezi sau sotul? Daca da, e vina voastra, ea ar trebui sa va bata pe voi deoarece va luat doar exemplu 2) Daca nu fumati niciunul, ai incercat sa acorzi mai mult timp ficei tale, sa vorbesti mai mult cu ea (copii fac astfel de lucruri si din cauza ca parintii nu prea ii baga in seama, nu comunica mai mult cu ei ), sa-i cunosti prietenii (daca au prieteni fumatori sa o indepartezi de ei)? 3) Cu bataia nu rezolvi nimic incearca sa o pedepsesti in a nu o lasa sa faca cei place mai mult, de exemplu:"vrea la cinematograf intr-o zi, nu o lasi sa plece" si mai e o chestie tu ii dai bani de buzunar pe mana? daca daca, nu-i mai da, vrea ceva ii cumperi tu, ca altfel o sa devi sponsorul principal al ei in cumpararea tigarilor.

| MEMO a răspuns:

Pe naiba oh go on

Ai facut ff bine crede-ma.
Asa i trebuie daca profita de bunatatea ta happy