| RawBlack a întrebat:

Daca am intrat pe profil Filologie, ultima medie fiind 8.53, media mea a fost 8.59, dupa semestrul intai ma pot muta pe Mate-Info unde nu am fost admis pentru ca ultimul elec admis acolo a avut media intre cele doua probe cu 0.03 mai mare decat a mea? Trebuie sa mai dau vreo diferenta? Cum sta treaba cu aceste diferente in ce constau? Cel mai amanuntit si corect raspuns are funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
| valeeExpress a răspuns:

Am auzit ca media ta de pe primul semestru trebuie sa fie mai mare decat a ultimului admis la mate-info. Diferentele cred ca sunt la mate, info. S-ar putea si la fizica, nu stiu exact..Bafta!

| RawBlack explică (pentru valeeExpress):

Păi pe site-ul pe care mi l-a dat anonyma13thenicegirl scrie așa „Diferente se dau la disciplinele care se fac la real si pe care nu le-ai facut la uman", deci care ar fi, la ce se dau diferențele și cu ce sunt aceste diferențe, ce subiecte conțin, care este nota pentru „promovare", mulțumesc, aștept un răspuns.

| valeeExpress a răspuns (pentru RawBlack):

Nu stiu aceste amanunte, trebuie sa dai la mate si info sigur.

6 răspunsuri:
| Kokolina a răspuns:

Te poti muta si nu cred ca mai trebuie sa dai diferente pentru ca in acel moment nuo sa ai nicio materie in plus sau in minus fata de profilul la care mergi happy

| MadaMadalici a răspuns:

Da, din al doilea semestru te poti muta.

| RawBlack explică:

Elev*, ma scuzati.