| CiobanuAlexandra a întrebat:

Daca am luat 6.65 la romana, 5.90 la istorie si 4.35 la logica, trebuie sa mai dau doar la logica si sa iau un 5.50 ca sa imi iasa 6 media finala. Asta in sesiunea de toamnă... e posibil sa invat de un 6 la logica intr-o luna?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

La logica trebuie sa dai ca să iei nota de trecere.

| CiobanuAlexandra explică (pentru Sofer):

Un minim ar fi 5, 60 la logica sa imi asa 6 media generala, acum intr o luna si ceva, zic eu ca e imposibil sa nu iau cel putin un 6

| CiobanuAlexandra explică (pentru Sofer):

Un 6 zic eu ca e posibil intr o luna de facut teste si exercitii

4 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Văd că la istorie te pricepi cât de cât încercă să înveți la ambele materii ca să ai o măsură de siguranță urci cu istoria dacă iei 5 la logică am fost și eu în situația asta dacă dădeam la obiectul care am luat 4 nu luam bacul căci am luat 5 dar am urcat cu celălalt obiect cu un 7.

| CiobanuAlexandra explică (pentru Cksihja):

Si daca iau un 6 la logica, nu as mai da istoria inca odata, ca nu am increderea in mine sa iau o nota mai mare.