| meoni a întrebat:

Daca am luat 8, 90 in simulare este okay? Dar daca de exemplu am facut si o greseala din neatentie la care poate mai puteam castiga macar un punct..as putea sa iau peste 9, 50 in examen? Am sanse?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa!

Simularile sunt mult mai usoare decat examenul propriu zis!
Asa ca, pune mana serios si invata ca de ai luat 8.90 la simulare, la examenul oficial poti lua 7.50.

| blackandyellowblackandyellowblackandyellow a răspuns (pentru Violleta2022):

Anul trecut am luat la simularea la matematica 8 si 7 la romana. In examen am luat 9, 50 la matematica si la romana. Asa ca nu mai speria omul. De asemenea, de obicei, simularea este mai grea decat examenul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru blackandyellowblackandyellowblackandyellow):

Probabil pentru ca tu ai fost suficient de speriat dupa simulare, sa pui mana si sa inveti pe rupte.

Dar asta nu se intampla tuturor, statistica spunand ca notele de la examenul propriuzis sunt mai mici ca cele de la simulare.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu zic ca e o nota super ok. Daca ai incredere in tine si iti concentrezi atentia, da, poti lua si 9.50 sau mai mult.

| 6Radu5 a răspuns:

Daca pana la simulare de pregatesti ai sanse dar de la 9.30 in sus te poti considera bun, la majoritatea liceelor poti sa intri oriunde cu media asta, chiar si la cele de renume.