| Irina_Nicoleta_1996 a întrebat:

Daca am media 6 la purtate nu mai pot lua premiu?(orice premiu)
Va rog raspundeti repede doar daca sunteti siguri de raspuns.

3 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Nota la purtare este foarte importanta, si fara ca aceasta sa fie 10 nu poti lua premiu, iar cand aceasta este 10, poti lua si premiu si bursa, depinde in ce clasa esti si unde inveti.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Un pic mai aveai... Cu media 5 la purtare, tu ai fi repetat anul școlar. Iar tu visezi la un premiu?
Încă nu mi-a fost dat să văd, elevi premianți cu media 6 la purtare. În general, ei sunt conștiincioși, educați, nu absentează, nu creează probleme...
În cazul tău, sper, a fost vorba doar de o "avertizare". Media 6 la purtare se decide în consiliul profesoral, de către toți profesorii care predau la clasă. Dar ce ai făcut atât de grav? Ai schimbat notele în catalog, ai absentat, ai spart tabla etc?

| Sadop a răspuns:

Nu,nu iei absolut niciun premiu cu nota scăzută la purtate.