| alemnttt a întrebat:

Dacă am media la o materie 4, 6 se rotunjește la 5 și trec cls?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media anuala nu se rotunjeste, se calculeza cu 2 zecimale si doar a doua zecimala se rotunjeste. Cu media anuala de 4, 60 ramai corigent la acea materie.

| ReddY25 a răspuns:

Din fericire, da. Apucă-te serios de învățat căci vei avea doar de câștigat

| ioana748 a răspuns:

Da, esti tarehappy

| Dragobeta a răspuns:

Daca e media anuala, nu se rotunjeste.

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Media aritmetica 4+6=10
10 impartit la 2 ca sunt 2 note= nota 5, da treci clasa

| darrio2007 a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

Cred ca s-a referit că media ii dă 4, 6 nu că are un 4 si un 6.

| Dragobeta a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

Iar tu esti repetent la limba romana. Ce inseamna o medie? El are media 4, 6.

| Hkhtfcvhu a răspuns (pentru Dragobeta):

Cu ce ti am gresit tie de te bagi in seama ca ei chilotii in cwr? Daca nu a fost exact in ce a spus, ce vina am eu ca am interpretat gresit, si e imposibil sa aiba media 4 si 6 avand in vedere ca scoala se termina in iunie iulie si e aprilie. Te bagi si tu in seama ca un c**at

| georgeul1337 a răspuns:

Media anuala nu se rotunjeste, gen daca ai 4.90 ai belit pl