| anonim_4396 a întrebat:

Daca am scris la bac la romana la exercitiul cu trasaturile genului epic ca in textul apartinand genului epic autorul isi exprima gandurile, ideile, sentimentele in mod direct prin intermediul personajelor (era indirect straight face) si dupa aia am scris. O trasatura a genului epic este prezenta perspectiva subiectiva, o sa imi scada mult?

8 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Imm. doi olteni

| anonim_4396 explică (pentru unprietenaproape):

Hai nu zau?!

| unprietenaproape a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma faci sa ma indoiesc de bunele mele calitati de olteanca. recunosc modul asta de a vorbi

| djfreesh a răspuns:

La genul epic e in mod indirect ..la cel liric e in mod direct

| anonim_4396 explică (pentru djfreesh):

Stiu ca asta scrisai si eu in paranteza, dar intrebai cat imi scade?

| djfreesh a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai excercitiul are 4puncte. oricum daca scrisesi corect chiar daca nu-i ca in barem tot vei primi punctaj..baremul il poti gasi pe www.subiecte2014.edu.ro

| anonim_4396 explică (pentru djfreesh):

Multumesc!

| Nita_Daniel_2000 a răspuns:

Gresit