| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati avea de ales o singura persoana care sa traiasca dintre cele de mai jos condamnate la moarte, pe cine ati alege si de ce?
Si, nominalizatii sunt: tatal, fratele, sotul/sotia.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sorry, nu renunt la nimeni... nu las pe nimeni... singele apa nu se face. Si nici la sotie nu as renunta, daca a ajuns sotia mea, s-a intimplat pentru ca o iubesc enorm. Sub nici o forma nu as renunta la ea. Cei pe care i-ai numit sint totul pentru mine, fara unul din ei s-ar rupe o parte din mine. Nu renunt la nimeni, la nimeni, punct.

18 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Talál cred ca s-ar duce sigur, ar alege oricum sa traiascá fratele meu.sotia este, inlocuibilá (urat am spus, dar daca gandesti logic, asa este ) si ar ramane fratele.

daniela
| daniela a răspuns:

Grea intrebare dar intru cat tata deja a murit cred ca aleg sotul pentru ca acum dupa copil este persoana pe care o iubesc cel mai mult

| albastrel a răspuns:

I-as salva pe totii si m-as oferii eu sa mor. de ce? pentru ca nu imi vad viata fara unul din ei si ca de ce sa ii trimit pe ei ''intr-o lume mai buna'' cand ma pot duce eu acolo?hee hee

| eeeeeeeeee a răspuns:

Sotia castiga premiul cel mare.

| diana a răspuns:

Tata.
N-am frate si nici sot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sotul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tata!
Pai, tata e la fel ca mama, parintele tot parinte iti ramane.
Fratele, asta e... te obisnuiesti cu ideea.
Sotia, daca nu am copiii cu ea, promit ca ma mai insor de vreo 3 orilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am gandit la asta cand am vazut Sophie' s choice. N-am reusit sa-mi raspund, dar sunt convinsa ca intr-o situatie limita as alege pe cineva. Nu cred ca mai are importanta pe cine. Orice alegere ar fi proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@furni - imi devii din ce in ce mai draga. Chiar vroiam sa spun ca POATE ii dau fundita celui care-mi va aminti din ce film e luata aceasta dilema. Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am tata, frate, sot sau sotie..hai ca am scapat usorwhew!
Si acum depinde pentru ce ar fi condamnate, daca ar fi criminali nu aleg pe nici unulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eiiiii...am eu impresia sau aici dragostea pluteste in aer? laughing
@dumnezeu-stiam ca-ti plac fecioarele, sa inteleg ca te-ai reprofilat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dumnezeule mare, mie mi-esti drag de foarte multa vreme, chiar daca ma mai certi cu privire la lecturile mele "comuniste".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Nu pot face diferenta dintre cei doi parinti deoarece iubirea lor catre mine a fost, este si va fi neconditionata.
In situatia disperata in care ma aflu acum, imi doresc enorm de mult ca mama mea sa traiasca. Este extrem de bolnava din cauza unor medici lipsiti de scrupule. Habar nu au de meseria si au "n" diplome, dar astea pe bani. Niste nesimtiti!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@enigmo - fecioarele ma inspira sa merg mai departe cu munca de propovaduire a dezvirginarii intelectuale.
@furni - cocosul din mine incepe sa-si umfle penele. Lollllllll

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-as lasa pe tine doamne sa alegiwinking
Sau as incerca sa salvez pe toti
-tata- ca e parintele meu, si fara el nu existam
-fratele- sangele apa nu se face
-sotul- sufletul pereche, cum sa-l las sa moara
Nu am vazut filmul respectiv, dar cred ca ar fi foarte greu de ales, daca nu imposibil, cine iti da dreptul sa dictezi cine sa traiasca si ce nu? Si pe ce considerente?
Cred ca intrebarea ta e fara raspuns...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@scorpio89-heiiii, pe unde imi umbli, rautacioasa mica? tongue

| Will a răspuns:

N`as putea alege, sincer

| delyush a răspuns:

Tatal
e cel mai depret din tot ce ai pe acest pamant
e un parinte.si un oarecare parinte.
e parintele meu`happy
si el m`ai crescut cum a putut mai binehappy