Întrebare recomandată | Fulgeruul a întrebat:

Daca dau bacul la Matematica, Romana si Biologie in afara de medicina unde mai pot intra? Sunt la Stiinte ale naturii, clasa a9-a si vreau sa fiu informat din timp. big grin

Răspuns Câştigător
| cooldreams a răspuns:

Idem! Poti intra oriunde vrei. Ceea ce inveti la liceu e baza a ceea ce vei invata la facultate si, daca esti constiincios, poti recupera usor. In afara de medicina poti sa mai mergi la faculatile de chimie, bio sau fizica, dar crede-ma ca nu se merita, deoarece faci 3-4 ani degeaba si tot nu lucrezi in domeniile astea, deorace sunt de muult la pamant. Var-miu, de pilda, a facut fizica si lucreaza pe aeroport. laughing De asemenea, te poti face si prof. de mate/bio/romana. Sau... ai putea lucra pentru NASA, dar nu-i angajeaza decat pe cei care iau primele doua sau trei locuri la olimpiadele nationale! Eu de exemplu sunt la stiinte si vreau la litere sau limbi straine.
Asadar poti intra unde vrei, cu conditia sa reusesti sa te ocupi atat de BAC, cat si de admiterea la facultate. Bafta!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti intra la orice facultate vrei. Nu este asa important profilul liceului ci obtinerea diplomei de bacalaureat si reusita la admitere in facultate.

| PinkPanther a răspuns:

Poti sa intri la ce facultate vrei tu, daca se face concurs de dosare trebuie sa ai media destul de mare ca sa fii sigur ca intri si daca e pe admitere trebuie sa inveti in plus la materiile la care se da admitere. Bafta

| Georg13 a răspuns:

Poti intra unde vrei pentru ca profilul asta te pregateste cam pentru toate happy.Si eu sunt tot la Stiinte ale Naturii si vreau sa dau la Actorie big grin