| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Daca fac un prfl de filologie dupa ce facultate pot sa fac? iar dupa faculttae ce mesrii pot avea bine platite? Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu mai cauta meserii bine platite.Nu prea exista. Gandeste- sa-ti faci meseria din pasiune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face orice facultate. Conditia este sa fii admisa. Pentru ceva in domeniul filologiei poti sa faci ziaristica, profesor, translator, etc.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Liceul nu are nicio legătură cu facultatea

| TheMisunderstood a răspuns:

Buna! Te poti indrepta spre academia de politie sau sa fii avocat, de ai castigi destul de mult.