| Nazzgul a întrebat:

Daca ma apuc de acum sa invat pentru. B.A.C (Istorie, Romana, Geografie) Am timp? p.s :mai sunt 3 luni si ceva

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ce crezi? Ai timp in 3 luni?

| Nazzgul explică (pentru darrio2007):

Ma indoiesc

| darrio2007 a răspuns (pentru Nazzgul):

Incearca.Nu lasa pe ultima suta de metri.

| AFR81 a răspuns:

Da. Bineinteles ca ai. Eu m-am apucat intens cu o luna inainte (nu iti recomand, insa, si tie asta) si am reusit sa-l iau cu media 8. Timp cu siguranta mai ai. Valorifica-l!

| MJo a răspuns:

Daca ai putin noroc. Este timp. Eu m-am transferat de la stiintele naturii la filologie in clasa a 12 a, semestrul 2. Si asta doar ca sa iau bacalaureatul. Am invatat o saptamana. Adica 7 opere la romana. Mi'a picat una dintre ele. La geografie e foarte simplu. Aici nu a fost nevoie sa invat pentru ca stiam bine materia din clasa a 8 a, dar e usor de invatat daca nu stii. La istorie nu am invatat nimic si am luat 5. Cred ca oricine poate lua o nota de trecere, mai ales daca e obisnuit cu materia de la filologie.
Cred ca merita sa sacrifici 3 luni din viata. Rezultatele vor fi pe masura. Ba chiar ai putea nu numai sa iei bacalaureatul, ci sa'l iei cu nota mare. Totul depinde de tine. Nici eu nu prea le aveam cu invatatul, dar spre surprinderea tuturor, am reusit. Si nu! Nu am copiat! Deloc!
Putina ambitie si e suficient!
Spor la invatat si mult noroc!

| infernu a răspuns:

Ai timp suficient, daca nu ai citi nici un roman (morometii, enigma otiliei etc.)iți recomand sa vizionezi filmele, prinzi mai repede.Istoria si geografia nu e grea daca esti isteț si ai niste profi care stiu sa-si faca treaba prinzi din mers.Mai citesti din carțile acelea de pregatire pentru bac.P.s:eu am invațat in ultimele 2saptamani pentru bac si l-am luat (matematica, romana, biologie). Bafta!

| AnaSayLove a răspuns:

Cam tarziu.

| Pisica1234 a răspuns:

Daca înveți pe rupte ai niște șanse. DAR IN PRINCIPIU DACA ESTI LENEȘ/ LENEȘĂ NU