| razdan a întrebat:

Daca,ma inscriu la un liceu,cu profilul real, dar nota este mai mica, calculatorul ma muta la profilul tehnologic cu nota mai mica?

2 răspunsuri:
| IngerashaDeea a răspuns:

Daca sunt alti elevi cu media mai mare care au optat pentru acel profil nu ai sanse de a intra, dar daca mai raman locuri disponibile vei intra garantat. Dar de exemplu daca liceu respectiv are media 9, ... si tu ai media 7, . nu stie daca se poate intra. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu

| razdan explică (pentru IngerashaDeea):

Nu mai inteles.eu vreau sa dau la un liceu cu profilul real da?, daca iau o nota mai mica decit ultima nota la real, calculatorul ma muta la profilul tehnic in acelasi liceu automat?, sau la alt liceu cu profil real