| LukaVocaloid a întrebat:

Daca pe semestrul intai am avut media la purtare 2, pe semestrul 2 trebuie sa am media 10 la purtare, adica sa nu am mai mult de 9 absente, dar pot sa fac mai mult de 9 absente dar sa le motivez? Nu voi ramane repetenta odată ce le fac, nu?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă diriginta/dirigintele va fi de acord să ţi le motiveze - şi, evident, dacă ai Adeverinţă medicală pentru acele absenţe - atunci poţi avea şi mai mult de 9 absenţe!

Important este ca să VREA să ţi le motiveze laughing

Toate cele bune.

| Dem0N a răspuns:

Pot intreba cum ai facut sa ai media 2? happy

| TPUuser199 a răspuns (pentru Dem0N):

Din cauza absentelor. Cred ca nici nu stie la ce liceu invata daca a ajuns la media 2 din cauza acestora...

| Dem0N a răspuns (pentru TPUuser199):

Mah poate nu-i place sa stea la ore laughing Asa ca a chiulit de la vreo 80 happy

| TPUuser199 a răspuns (pentru Dem0N):

Poate? Este 100% sigur ca nu ii place scoala laughing) Sau, poate nu ii sunt pe plac profii laughing)

| maryaxdba a răspuns:

Trebuie sa ai media 10, de la 10 absente se scade un punct si asa mai departe, daca chiulesti sau esti racita etc ...adu scutiri.