| costyn162 a întrebat:

Daca puteti sa ma ajutati v-as fi foarte recunoscator...Am de facut un proiect la psihologie despre un tip de temperament...Eu am ales flegmaticul.In acest proiect trebuie sa punem multe poze despre tipul de temeprament pe care l-am ales...Am cautat pe net dar nu am gasit.Astept ajutorul vostru cat mai repede.Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| RuSuLeTzZz a răspuns:

Http://dexonline.ro/search.php?cuv=flegmatic cauta exact. tipul acela de poza. ex: "cu sange rece" / "nepasator" .incearca sa pui din mai multe "palete" .gen din lumea animala. din natura. etc. sper ca am fost putin de ajutor:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din reviste

| lauradafina a răspuns:

Trebuie doar sa faci o descriere a tipului respectiv (flegmatic)... poze poti gasi eventual intr-un manual de psihologie de clasa a X-a, pe care le poti scana si introduce in proiect, sau poti gasi pe net exemple de figuri importante in istorie care apartin acestui tip de temperament(cu poze, evident). Mult succes!