| SunShine16 a întrebat:

Daca sunt cls a 9a anul acesta la liceul Economic, profil TURISM SI ALIMENTATIE unde sa ma inscriu : tehnician in turism, chelner ospatar sau bucatar?

P.s la tehnician in turism ce studiez? ce pot iesi?

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

La tehnician in turism o sa studiezi in mare serviciile hoteliere, calitatea serviciilor hoteliere etc si o sa faci practica hotel, sau in agentii de turism. O seara placuta^^

| SunShine16 explică (pentru DayByDay):

Si in clasa a9a ce ore fac?big grin

| DayByDay a răspuns (pentru SunShine16):

Cred ca depinde de liceu. Din cate stiu eu, in clasa a 9 a faci atat turism cat si alimentatie, iar din clasa a 10 a trebuie sa alegi pe care profil vrei sa mergi. Ore nu stiu exact ce o sa faci, probabil bazele restauratiei. O seara frumoasahappy

3 răspunsuri:
| myraxd a răspuns:

La tehnician in turism poti iesi profesor de turism sau stewardess..Pai eu as zice chelner ospatar, daca nu iti place sa agtesti. acum alegerea ta.