| PurpleMonster a întrebat:

Dacă sunt la o facultate unde plătesc taxă, pot începe o a doua facultate la buget?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca esti capabila sa obtii la admitere la noua facultate, o medie intre 9.50-si 10, poti beneficia de buget.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, eu asa stiu.

| Frank51 a răspuns:

Desigur. Poti face ambele la taxa sau ambele la buget, totul depinde de cate locuri sunt, dar de regula din anul 2 cam toti din facultate sunt la buget.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Frank51):

Poti sa detaliezi "ambele la buget"?

| antimulte a răspuns (pentru Frank51):

Ambele la buget? De unde balaria asta? Ai voie una singura la buget, la taxa poti face cate vrei tu. Vezi legea invatamantului.

| Adry05 a răspuns (pentru Frank51):

Vorbești prostii, când faci o facultate la buget nu mai ai dreptu la a 2-a tot la buget

| Frank51 a răspuns (pentru Adry05):

Corect. Greseala mea. Nu stiu de unde mi-a venit laughing I'm really sorry!

| Frank51 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu poti face decat una la buget, dupa cum zic cei de mai sus. Eu nu am stiut deoarece nu am fost pus in situatia asta.