| Raduqweqt a întrebat:

Dacă sunt la un liceu pe profilul protecția mediului ma pot muta le un profil de mate info? Mie imi este frica sa nu fie cu module sa nu pot sa ma mut dar am vazut ca și asa ma pot muta, adică module se încheie media la final de an.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile de acest gen se pot realiza la inceput de na scolar in urma sustinerii examenelo de diferenta la materiile profilului la care te muti si bieninteels daca noul liceu mai are locuri disponibile si directorul accepta.
Daca ai medicii neincheiata, corijente sau note scazute la purtare, transferul nu s epoate realiza.

Tu te muti da la un liceu fara matematica la unul unde matemtica este super-avansata.
Cata matematica si informatica stii? Ai sanse sa sustii si sa iei examenele astea de super avansati la mate-info?

| Sophieka a răspuns:

De ce alegi sa te muti la un profil greu? Profil apt pentru cei care chiar sunt pasionati de aceste materii ale profilului real. Acolo trebuie sa mananci matematica si informatica pe paine.

Intreaba la secretariatul scolii unde doresti sa te transferi care sunt pasii.

| Andraaa3103 a răspuns:

Te muti la sfarsitul anului dupa ce dai niste diferente probabil