| Hibernial a întrebat:

Daca sunt la un profil unde am module si mediile acestora se incheie la sfarsit de an daca ma transfer la un alt profil din cadrul aceluiasi liceu, media mi se va face cu materiile pe care nu le am ca module, nu? Ca acelea se incheie la final de an, plus ca nu o sa mai am aceleasi module. In concluzie conteaza media de la obiecte sau si de la obiecte si module?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In caz de ca transferi conteaza numai media anuala a materiilor pe care le faci la noul profil, cele pe care le-ai avut la vechiul profil nu se mai iau in considerare. Pentru cele care nu le-ai facut la profilul actual vei da examene de diferente si nota de la acestea va fi media pe primul semestru la acestea.

| Hibernial explică (pentru Ioandelasal):

Si in cazul modulelor la care media se incheie la sfarsitul anului?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Hibernial):

Ti-am spus ca daca nu se mai fac la noul profil nu se vor lua in considerare.