| S1NNNED a întrebat:

Daca un liceu introduce anul acesta un profil nou ( Stiinte Sociale ) cum se procedeaza pentru ca nu are o medie de admitere, eu as putea sa intru daca am o medie de 6, 50, iar in acelasi liceu pe un alt profil este o medie de 8, 50?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU contează că nu are indicată o medie ( evident, din moment ce specializarea este nou introdusă )!

Repartizarea computerizată este ACEEAŞI şi media se va stabili în urma concurenţei la acea specializare...

Tu vei fi admis la acea specializare DOAR dacă ai o medie mai mare decât a ultimului candidat.
Dacă, în schimb, pe cele 30 de locuri sunt înscrişi ALŢI 30 de candidaţi care au o medie de admitere mai mare decât tine şi au menţionat acea specializare în aceeaşi "ordine" ca tine, atunci NU vei fi admis :(

Vezi şi "algoritmul de repartizare în licee 2014" la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/......e_2014.pdf

O zi frumoasă.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU contează mediile din anii anteriori!
Ele sunt doar ORIENTATIVE.

Repartizarea computerizată se efectuează în funcţie de media de admitere şi de ordinea în care ai scris liceele pe Fişa cu opţiuni happy

Toate cele bune.

| S1NNNED explică (pentru bursuc001):

Stiu asta, eu zic ca este un profil nou introdus anul acesta, nu are medie.

| bursuc001 a răspuns (pentru S1NNNED):

NU contează că nu are indicată o medie ( evident, din moment ce specializarea este nou introdusă )!

Repartizarea computerizată este ACEEAŞI şi media se va stabili în urma concurenţei la acea specializare...

Tu vei fi admis la acea specializare DOAR dacă ai o medie mai mare decât a ultimului candidat.
Dacă, în schimb, pe cele 30 de locuri sunt înscrişi ALŢI 30 de candidaţi care au o medie de admitere mai mare decât tine şi au menţionat acea specializare în aceeaşi "ordine" ca tine, atunci NU vei fi admis :(

Vezi şi "algoritmul de repartizare în licee 2014" la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/......e_2014.pdf

O zi frumoasă.