| LecaSorin1688 a întrebat:

Dar daca faci un liceu tehnologic mai poti face scoala postliceala?

Răspuns Câştigător
| Printesa10TM a răspuns:

Poti sa faci si poti sa iesi cu o mederie, dar depinde de profil.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti face, n-are importanta profilul liceului absolvit.

| Winddd a răspuns:

Sigur că poți.

| LecaSorin1688 explică:

Si poti sa iesi cu o meserie?

| Ana9999 a răspuns (pentru LecaSorin1688):

Eu zic sa ai mai multa grija cu postliceala sanitara pentru ca in UE aceasta nu are nicio valoare si se presupune ca in curand si la noi in tara se vor desfiinta si diploma nu va avea valoare nici la noi, deci daca vrei ceva care sa mearga pe termen lung, nu ti-o recomand. Chiar si liceele sanitare care se faceau pe vremuri nu sunt recunoscute si sunt multi care fac petitii pentru echivalare, insa nimic nu e sigur. Ceva mai sigura este facultatea AMG care este aproximativ asemanatoare cu postliceala sanitara, doar ca mai faci un an in plus, dar macar esti sigur ca ai diploma valabila pe viitor si in orice tara din UE.

| MariaMaria988 a răspuns:

Ba da, de ce nu