| B1nGbAnG2013 a întrebat:

Dati-mi si mie niste informatii despre cuplul Jack Dawson si Rose Dewitt din filmul Titanic.Va rog mult...am de facut un proiect la scoala si pe internet am cautat dar nu am gasit nimic.Va roog orice stiti voi despre acest cuplu. URGENT in 2 zile in trebuie.

1 răspuns:
| Z198 a răspuns:

Erau din clase sociale total diferite. S-au întâlnit prima oară pe vapor când ea vroia să sară. S-au îndrăgostit unul de celălalt, dar mama ei nu era de acord cu relația lor. Au luptat până în ultimul moment pentru a se salva, însă el a murit.