| supermari10 a întrebat:

Dau funda!
Am avut la simulare sa facem o propozitie subordonata subiectiva ca element regent adverb predicativ si am scris asabig grinesigur ca vom merge la fotbal. ESTE BINE?

Răspuns Câştigător
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Este ok, din punct de vedere gramatical, si ortografic, congratulations! happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e bine!

| supermari10 explică:

Am pus : Desigur dar din greseala nu am luat spatiu` si a iesit asta big grinlaughing

| QueenRaluca24 a răspuns:

Este corect

| Bitzu_Gabitzu_2000 a răspuns:

E de înțeles ca voi învață bine pentru examen? E bine? Sau sa nu ma aștept sa iau vreun punct?