| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda...Care e diferenta dintre mate-info si mate-info intensiv? E greu pe intensiv?
Informatii despre profilul matematica-informatica sunt bine venite.

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Matematica la aceste profile este la fel.
La intensiv ai 3 ore in plus de informatica. Deci in clasele 9-10 vei avea 4 ore de informatica pe saptamana, in clasele 11-12 vei avea 7 ore de informatica pe saptamana.

Bacalaureatul este la fel la ambele specializari.
Cei de la intensiv fac materie in plus fata de cea de bacalaureat, probleme mai complexe.
In concluzie, daca nu iti place informatica, este greu la aceasta specializare. La mate-info simplu te mai descurci si fara sa-ti placa.

3 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

La intensiv faci mai multa matematică și informatică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si are rost diferenta asta? Eu as vrea mai multa informatica.

| suntsuper a răspuns:

La intensiv faci 4 ore info, la normal faci 2.