| anonim_4396 a întrebat:

DAU FUNDA! Daca sunt admisa la o facultate cu taxa si confirm locul, dar dupa sunt admisa la o alta cu buget si vreau sa renunt la locul confirmat la taxa pentru cea de la buget sunt obligata dupa sa platesc 3000 de lei pentru ca am renuntat la respectiva facultate la care eram cu taxa?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nu va trebui sa platesti taxa daca renunti la facultate. Vei pierde doar banii pe care i-ai platit cand te-ai inmatriculat.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu eşti obligată să plăteşti taxa daca mergi la buget!

| BlankWhite a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar daca merg la taxa? Sunt obligata sa platesc taxa daca renunt la acel loc? Asta era intrebarea mea de fapt.

| ChristianKalman a răspuns:

Nu, nu ești obligată să plătești taxă. E posibil să nu mai primești prima parte din taxă (rata prin care îți confirmi locul) dar dacă nu plătești taxa ești considerată exmatriculată. Baftă!