| florinxD a întrebat:

Dau funda + vot.Cine imi face un circuit eletric in serie(deci nu becurile is in serie). format din generator de curent electric continuu, bec eletric, doi rezistori, ampermetru, intrerupator inchis si conductor de legatura. Daca ar fi adevarat circuitul ar functiona? Faceti in paint sau ceva happy idul meu: avr_florin

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Dar tu nu sti sa iti faci si singur? DE ce ai cap, ca sa nu te ploua in gat?

| florinxD explică (pentru KellyGreen):

Mda bine, iti este usor sa vorbesti tongue sa pari... rolling eyes, sunt sigur ca nici tu nu stiai sa faciwinking da oricu imi place rasp tau laughing

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este tema pentru.La scoala?

| ταξιδιώτης a răspuns:

Esti mult prea generos pentru "nimicul" asta, o nimica toata...o carte de fizica nu ai?