| AdelinaC a întrebat:

De cate ori cititi o lectie pana o invatati?

Răspuns Câştigător
| adisuper a răspuns:

Cel mai mult am citit o lecţie de 2(două) ori, trebuie să reţii esenţialul nu cuvânt cu cuvânt, dacă o citeşti odată rămâne întipărită acolo(în cap) şi nu iese prea uşor, cel puţin în cazul meu.

12 răspunsuri:
| Fineness a răspuns:

De câte ori e nevoie.

| Pustii a răspuns:

De 2 ori... nu prea invat acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Văd că te preocupă tehnica învățării. Citește acest serial, te va ajuta mult, pe tine și pe toți cei care vor să învețe mai bine. http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-motivatia/

| NemNUZ a răspuns:

Daca, chiar sunt atent de 2 ori si o stiu perfect dar daca nu sunt atant si de vreo 4 ori laughing)

| Lora1 a răspuns:

3-4 ori big grin (sunt mai grea de cap )

| thefighter1 a răspuns:

2 ori maxim.
imi spunea cineva ca daca vrei sa fi sigur ca reusesti la un examen trebuie sa treci prin materie de 15 ori

| Miuletz a răspuns:

Nu te lua dupa ei, citeste pana o inveti poate e mare si trebuie sa o citesti de 6 ori (nu prea cred) sau e mica si o poti citi si o data deci citesteo pana cand o inveti. Funda?

| andreigreen a răspuns:

Depinde de cat de lunga si grea e lectia!tongue

| amiileila a răspuns:

3-4 ori, dar cu multa atentie! daca nu prea imi plc lectia incerc sa o redau intr-un mod distractiv apoi o citesc o joc pe roluri sau ceva in genu' si o invat

| Ionut_6463 a răspuns:

Nu trebuie sa inveti nicio lectie, trebuie doar sa observi si sa retii informatia esentiala pe care vrea sa o transmita acel text. De cate ori citesti ca sa reusesti acest lucru? Depinde de la persoana la persoana, dar conteaza mult si "antrenamentul".

| alex19995 a răspuns:

O citesti maxim 3, 4 ori dupa aceea te asculti pe tine sa vezi ce ai retinut, si apoi incearca sa reproduci cu cuvintele tale lectia un pic cate un pic si apoi repeti din nou pana unde ai ajuns, nu trebuie sa inveti mecanic niciodata ca te dereglezi de totlaughingmy advice.

| DixxuDiii a răspuns:

Hmm.
3 ori.
Apoi..imi fixez privirea la randurile de acolo si incerc sa le memorez. happy