| Acasel a întrebat:

TPU talk to the hand as vrea sa stiu cum invatati?

1)-repetati de multe ori
2) cititi o propozite pana cand o memorati pe de rost
3) citesti de multe ori
4)nu inveti

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Eu am doar 2 modalitati : ori repet de 100 de ori o lectie,(nu doar o propozitie),chiar daca e de juma` de pagina pana o stiu perfect,ori nu o invat.

Daca citesc o prop. pana o memorez pe derost,o stiu doar pe moment, apoi o uit.
Iar daca o citesc de multe ori, ma plictisesc si nu mai retin nimic.

Tu cum inveti?smug

3 răspunsuri:
| Hiroko a răspuns:

Eu de obicei repet de mai multe ori.si daca nu-mi intra in cap citesc o propozitie pana imi intra in cap laughinglaughing Serios!

| Bibiis a răspuns:

Iau fiecare paragraf in parte si`l invat big grin

| bibi23_7131 a răspuns:

Salut! Euinvat cate un fragment repetandu-l de multe ori ai putea incerca!