| paramore_7972 a întrebat:

De ce credeti ca presedintele statului poate fi ales din primul tur daca obtine majoritatea absoluta? >>funda::

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Inseamna ca majoritatea alegatorilor opteaza pentru el si minoritatea trebuie sa se supuna majoritatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu aceiasi intrebare la cultura civica si m-am folosit de raspunsul lui april si mira si am luat 10! Multumesc! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care era rasp care ti la dat profu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerc si eu sa folosesc raspunsurile lui april si mira. sper sa iau un 10 azi big grin

| paramore_7972 explică:

Dap...raspunsui destul de bune...profesorul meu de la clasa ne'a zis raspunsul. si nu prea seamna cu nici unul dintre voi. dar totusi trebuie sa dau o fundalaughing)

| paramore_7972 explică:

Pfff...pai e mai greu de explicat.laughing)...