| anonim_4396 a întrebat:

De ce mi se electrizeaza parul?

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

Electrizarea este o problema daca ai parul foarte fin,lung sau ondulat. Iarna cu atat mai mult, pentru ca porti haine sintetice si caciuli, iar trecerea de la cald la frig si invers agreseaza parul care-si pierde stralucirea.Un alt motiv pentru care se eletrizeaza parul este acela ca obiectele pe care le folosesti pentru a te pieptana se incarca cu energie statica.O perie de lemn impiedica acest lucru.Parul se electrizeaza cel mai mult cand este proaspat spalat.

4 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

De la vant, ploaie mai aleslaughing si ca sa ne enerveze.

| JustBeEvil a răspuns:

Pentru ca ai firul foarte moale.incearca sa dai cu putina apa pe el inainte sa il piepteni sau iti cumperi de la farmacie/magazin un ser antielectrizare a parului.si mie mi se intampla...

| Minalore a răspuns:

Pentru ca nu ai ce face rolling on the floor

| StanPatzitul a răspuns:

De la pieptenul din material plastic, de la orice alt obiect din material plastic sau lana purtat pe cap si frecat, etc. Asa se creaza, in general, energia statica. Sau pentru ca ti-ai uitat degetutzele in priza.