| anonim_4396 a întrebat:

ce sa fac daca mi se electrizeaza parul?

Răspuns Câştigător
| volt a răspuns:

Scoate repede degetele din priza

7 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

Iata cum poti evita electrizarea parului:
Pasi: Foloseste un balsam intensiv regulat. Hidratat cum se cuvine, parul nu se va mai electriza.
Foloseste un balsam care nu se clateste dupa ce ai spalat parul, sau aplica un tratament de gel de par.
Evita produse care iti vor usca parul. Acestea sunt cele care contin ingrediente de genul: alcool sau chimicale agresive cum ar fi sodium lauryl sulfate.
Sfaturi: Spreierea palariilor si glugilor cu un spray anti-static, va reduce electrizarea parului.
Folosirea unui pieptane sau a unei perii din lemn poate ajuta la minimalizarea electrizarii parului.

| borsec a răspuns:

sa te periezi parul cu o perie cu par natural, Efectul de electrizare apare atunci cand perii parul cu o perie cu par din plastic.

| Mo a răspuns:

foloseste un balsam bun de par. de exemplu eu folosesc balsam kallos si nu am nici o problema!

| zuzuliana a răspuns:

foloseste un balsam....impotriva electrizari

| fcsb a răspuns:

Sa nu-l atingi ca sa nu te electrocutezi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

dupa spalare, foloseste balsam pentru par. poti folosi si otet de mere. pui intr-o cana mare apa calda si 1-2 linguri de otet de mere. iti clatesti parul dupa ce te speli.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce ti se electrizeaza parul de la priza.hehehe...