| Afgshhakakl a întrebat:

Mi se electrizeaza parul. Ce pot face pentru a impiedica electrizarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
1. Părul tău are nevoie de uleiurile sale naturale de pe scalp pentru a-l îmblânzi. Pentru ca acest lucru să se întâmple, nu ar trebui să foloseşti şamponul zilnic pentru că va înlătura uleiurile naturale din scalp, care au de fapt un efect pozitiv, hrănitor.
2. Foloseşte un balsam la fiecare spălare pentru a ordona firele rebele. Cel mai bine este să foloseşti un balsam fără clătire recomandat pentru părul uscat.
3. Lasă părul să se usuce în mod natural şi nu folosi uscătorul.
4. Nu usca părul prin frecare cu prosopul deoarece se electrizează şi mai tare.
4. Periatul des deteriorează în timp structura firului de păr. Nu îl pieptăna des.
5. Pune fixativ pe perie şi piaptănă-te înainte ca acesta să se usuce, în acest fel îmblânzeşti firele rebele.
Pa-pa.

| Niiiicu a răspuns:

Sa nu mai porti materiale supraelasticewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Electrizarea parului este o problema acuta pe timpul iernii, mai ales atunci cand porti haine din fibre sintetice. O data cu incalzirea vremii, electrizarea ramane o problema in special pentru cele care au parul foarte fin. Nu exista metode care sa rezolve definitiv electrizarea parului, dar il poti potoli pe moment folosind un servetel si un spray fixativ. Acopera parul pe lungime cu servetelul si pulverizeaza fixativul. La final, poti folosi si un spray pentru stralucire. Serum pentru luciu, Gloss Serum, de la Wella High Hair, care potoleste si firele rebele.
Te pup!

| Watermelon99 a răspuns:

Date cu balsam (Nivea e cel ai bun)