| AvalohAlyn a întrebat:

De ce nu se face astronomia in scoli și licee? Cred că ar fi destul de interesant pentru elevi căci e destul de fascinant acest domeniu..Nu credeți?

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Teoretic, faci astronomie în a 9-a la geografie.

| aumih16 a răspuns:

Ar fi frumos! cred ca mai bine decat educatia sexuala! care se tot impune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un domeniu fascinant intr-adevăr, dar nu poate fi predata in licee și in niciun caz in scoli. Asta pentru ca acolo se preda materii care sa dezvolte latura elevilor din cam toate domeniile (știință: matematica, fizica, chimie; arta: desen, muzica; literatura: romana etc.), dar la un nivel de baza. Astronomia îmbina fizica, matematica, chimia etc., toate la un nivel inalt, nu de baza.